Zalety metody Waterjet ma na podstawie cięcia aluminium i cięcia drewna wodą?

Cięcie strumieniem wody to nowoczesna metoda obróbki materiałów wykonanych z tworzyw sztucznych, metali, ale również szkła, kamienia i drewna. Cięcie drewna wodą podobnie jak cięcie aluminium wymaga ustawienia strumienia wody pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. 

Porównanie techniki cięcia wodą drewna i aluminium z metodami tradycyjnymi

W porównaniu z tradycyjnymi technikami opartymi na użyciu piły ramowej z brzeszczotem, czy pił do drewna, obrabiane powierzchnie nie wymagają wykończenia linii cięcia. Cięcie aluminium wodą to jedna z najbardziej precyzyjnych technik, choć wymaga ona sporych nakładów finansowych na zakup drogich maszyn. Dodatkowo cięcie wodą drewna nie generuje odpadów oraz nie powoduje uszkodzeń w obrabianym tworzywie, a do tego praca z użyciem technologii Waterjet minimalizuje ryzyko porażenia prądem, pożaru.

O czym warto pamiętać w przypadku cięcia aluminium i drewna strumieniem wody?

Technologia Waterjet w przypadku usług cięcia aluminium może być wykorzystana w przemyśle medycznym, motoryzacyjnym, lotniczym, a także w każdej innej branży, w której materiał ten nie może być poddawany obróbce termicznej. Istotne jest, aby przy zleceniach cięcia wodą drewna, metalu, czy plastiku dobrać parametry obróbki do spodziewanych efektów estetycznych, dostępnej specyfikacji technicznej. To sprawia, że cały proces produkcyjny zostaje znacznie skrócony, gdyż elementy cięte wodą od razu mogą przejść do procesu produkcyjnego.